Katarzyna Bonda urodziła się w Białymstoku. Pochodzi z rodziny o białoruskich korzeniach. Związana z Hajnówką, gdzie trafiają niektórzy bohaterowie jej powieści. Wiele osób mówi, że jest to polska Agatha Christie, która ma niesamowity talent literacki. Pisze doskonałe opowieści, które zawsze wciągają. Bardzo ciężko się od nich oderwać, ponieważ zawsze zapewniają czytelnikom niesamowite emocje. Jeżeli ktoś poszukuje książki o niesamowitym klimacie, to dorobek literacki tej autorki jest naprawdę znakomity. “Pochłaniacz”, “Okularnik”, “Lampiony”, “Czerwony pająk”, “Sprawa Niny Frank”, “Tylko martwi nie kłamią”, “Florystka” i wiele innych – dzięki Bondzie można zapewnić sobie lekturę na długie, zimowe wieczory. W jej dorobku literackim znaleźć można również książi, które opisane są na prawdziwych faktach.

“Polskie morderczynie”

Katarzyna Bonda przez jakiś czas pracowała jako sprawozdawca sądowy w jednym z ogólnopolskich dzienników. Podczas wykonywania tych obowiązków zrodził się w niej pomysł na to, aby napisać właśnie taką książkę. Dlaczego w głowach kobiet rodzą się takie pomysły, aby dokonać danej zbrodni. Nie zawsze wszystko robią same. Czasem mają tylko starannie opracowany pomysł, a do jego wykonania zatrudniają inne osoby. Dlaczego tak się dzieje? Czy to oznacza, że siedzi w nich ta bestia, która zmusza wszystkich do złego? A może na ich plany ma wpływ życie, które tak niefortunnie się ułożyło? Katarzyna Bonda mogła porozmawiać sobie z kobietami, które nie chciały porozmawiać z dziennikarzami. Poruszała z nimi takie tematy, jak miłość, macierzyństwo, pieniądze, marzenia, śmierć.Autorka nie osądza, ale pokazuje wszystko z punktu widzenia tych kobiet. Książka jest wspaniała, jeżeli chodzi o jej strukturę.

“Zbrodnia niedoskonała”

Tyle się mówi o zbrodniach doskonałych. Czy to możliwe, żeby istniały takie sprawy? Czy osoby winne nie mają szansy na to, aby znaleźć się przed obliczem sądu? Katarzyna Bonda i Bogdan Lach udowadniają, że nie ma czegoś takiego jak zbrodnia doskonała. Wręcz przeciwnie – wszystko w dzisiejszych czasach można jak najbardziej udowodnić. Tylko trzeba za to zabrać się za to w odpowiedni sposób. Potrzebny jest tylko odpowiedni profiler, który będzie w stanie w odpowiedni sposób rozpracować wszystkie dowody. Bogdan Lach ma doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ przez wiele lat pracował jako policyjny profiler. Zjawiał się wszędzie tam, gdzie zawsze był problem z rozpracowaniem danej sprawy, a on był w stanie wskazać odpowiedni tok myślenia.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com