Układanie kostki brukowej z Pol-Garden Lublin

Szczegółowa oferta pod nr. tel. 503 054 555

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu zakres wykonywanych przez nas prac:

  • projektowanie nawierzchni z kostki brukowej lub granitowej
  • kompleksowe przygotowanie terenu do budowy budynku, niwelacje terenu, sprzątanie, wycinka drzew itp.
  • układanie kostki brukowej Lublin i granitowej na: placach, parkingach, chodnikach przemysłowych, ścieżkach, podjazdach na posesjach prywatnych i dla firm, w altanach.

Nasze prace wykonujemy na podstawie projektu dostarczonego przez inwestora, bądź sami opracujemy projekt i na tej podstawie przygotowujemy wycenę.

Współpracujemy z najbardziej znanymi i renomowanymi producentami kostki brukowej – Brukbet, Semmelrock, Libet, Polbruk.

Decydując się na naszą brygadę wysoką jakość wykonania i projekt dostajesz gratis!

Profesjonalne układanie kostki brukowej przez naszą wykwalifikowaną ekipę POL-GADEN gwarantuje bezproblemową obsługę przez wiele wiele lat.

Wszystko na solidnej podbudowie z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Wykonujemy różne nawet nietypowe zlecenia.

Szczegółowa oferta - na układanie kostki brukowej:

  • alejki ogrodowe z kostki brukowej i granitowej lub kamienia
  • podjazdy do domów
  • kostka brukowa w altanach
  • alejki w ogrodach
  • kostka brukowa wokół domu
  • kostka brukowa w halach
  • kostka brukowa na parkingach

Zapraszamy do kontaktu tel. 503 054 555 - Kkostka brukowa oferta


Kostka brukowa | Realizacje

O układaniu kostki brukowej

Nawet najładniejszy dom traci swój urok, gdy brakuje mu odpowiedniej oprawy. Wydeptane w trawie nieestetyczne ścieżki, nierówności, resztki materiałów budowlanych pozostawione w pobliżu posesji, czy wreszcie nieutwardzony podjazd, z którego po deszczu zostaje grząskie błoto – to na pewno źle wpływa na wygląd całości. Właśnie dlatego wielu inwestorów (z Lublina i okolic) decyduje się na rozplanowanie nawierzchni jeszcze na etapie wstępnego projektu. Wtedy mają pewność, że efekt będzie spójny, dobrze przemyślany i dopasowany do pozostałych elementów. Układanie kostki brukowej nie powinno być dziełem przypadku, gdyż poza funkcją dekoracyjną istotną rolę grają też w tym wypadku względy praktyczne.

Kiedy planujemy inwestycję, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę przeznaczenie ścieżki. Czy będzie to zwykły chodnik, czy może również podjazd dla samochodów? A jeśli tak, to o jakim tonażu? Od tego zależy rodzaj używanej kostki brukowej. Im większe obciążenia, tym grubsze elementy należy wybrać.

Układanie kostki brukowej nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć. Podejmując się wykonania tego zadania, powinniśmy dysponować odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i zestawem profesjonalnych narzędzi. Dlatego realizację najlepiej powierzyć fachowcom (np. z firmy Pol-Garden w Lublinie).

Na początku zazwyczaj wykonuje się wykop w miejscu, gdzie będzie prowadziła ścieżka. W zależności od rodzaju gruntu i typu kostki koryto robi się na głębokości kilkunastu – kilkudziesięciu centymetrów. Jeśli powierzchnia jest duża, trzeba użyć specjalistycznego sprzętu i zamówić ciężarówki, które wywiozą wykopaną ziemię.

W kolejnym etapie na warstwie betonu układa się krawężniki ograniczające przestrzeń wyznaczoną na ścieżkę. Warto używać do tego poziomicy laserowej. Podbudowę robi się zazwyczaj z piasku i cementu. Również w tym wypadku potrzebne są liczne profesjonalne urządzenia, między innymi zagęszczarka czy łata brukarska.

Kiedy już teren jest wyrównany, wówczas można zabrać się za układanie kostki brukowej zgodnie z wybranym wzorem. Elementy układać należy ciasno, a niektóre docinać specjalną prasą lub ewentualnie szlifierką kątową.

Nasza oferta

...

OGRODY

...

NAWODNIENIA

...

OŚWIETLANIA

...

BRUKARSTWO

...

Projektowanie