Nawadnianie

nawadnianie ogrodów lublin

Budowa instalacji nawodnienia ogrodu ma na celu oszczędność wody i czasu pracy człowieka przy podlewaniu ręcznym.

System nawodnienia to w uproszczeniu sieć rur wodnych zakopanych pod ziemią podzielonych na sekcje i zakończonych zraszaczami bądź linią kroplującą.

Woda płynąc z sieci bądź hydroforu płynie do elektrozaworów. W momencie uruchomienia systemu sterownik otwiera konkretny elektrozawór i płynie do zraszaczy, które pod wpływem ciśnienia wody wynurzają się i rozpoczynają podlewanie. W przypadku gdy praca zraszaczy nie jest wskazana lub powierzchnia podlewania ograniczona stosujemy linię kroplującą. W chwili wystąpienia opadów lub dużej wilgotności pracę systemu nawodnienia przerywa czujnik deszczu.

Współpracujemy z renomowanymi firmami z branży nawodnień - Firmą Hunter i Rain bird.


Nawadnianie ogrodów oferta Pol-Garden Lublin


Zadzwoń - pomożemy - 503 054 555. Zatrudniamy osoby z wyższym i średnim wykształceniem z zakresu architektury krajobrazu i ogrodnictwa oraz wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Wiedza, umiejętności i doświadczenie, pozwalają nam tworzyć indywidualny, niepowtarzalny charakter urządzanych ogrodów.

Automatyczny system nawadniający to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym ogrodzie lub na sporej działce (np. w Lublinie lub okolicach). Ręczne podlewanie poszczególnych roślin i partii przestrzeni kosztuje sporo czasu i wysiłku. Przenoszenie wody w konewkach okazuje się uciążliwe i męczące, a wąż ogrodowy bywa za krótki, a dodatkowo plącze się i zahacza o różne elementy małej architektury. Oba rozwiązania są więc niepraktyczne, a przy tym nie pozwalają skutecznie zrealizować zadania. Przy skąpych opadach, długotrwałych upałach i nasilającej się suszy nie zdołamy w ten sposób zapewnić dostępu do wody wszystkim roślinom, więc część z nich może uschnąć.

Systemy zapewniające nawadnianie ogrodów (na terenie Lublina i innych miast) bywają różne. Jedne są wyjątkowo proste, wykonane wyłącznie z zaworów i zraszaczy. Inne wyposaża się w czujniki wilgotności gleby oraz opadów. Decydując się na konkretne rozwiązanie, musimy wziąć pod uwagę rozmiar naszej działki, jej położenie i warunki, jakie na niej panują. Trzeba również uwzględnić lokalizację najbliższego zbiornika wodnego, z którego będziemy pozyskiwali wodę do podlewania terenu.

Jest to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o wybór pompy – jednego z najistotniejszych elementów całego systemu. Pompa może być samozasysająca (czyli taka, która za pomocą węża sama pobiera wodę ze zbiornika), zanurzeniowa (pozyskująca wodę z płytkich studni i otwartych zbiorników) oraz głębinowa (pobierająca wodę z głębin).

Równie ważnym składnikiem systemu umożliwiającego nawadnianie ogrodów są zraszacze. Wynurzalne gwarantują wygodę szczególnie podczas koszenia, gdyż w trybie spoczynku schowane są pod ziemią. Nie ma więc obaw, że możemy o nie przez przypadek zahaczyć i je uszkodzić. Sprawdzają się w przypadku niezbyt wysokich rabat i trawników. Zraszacze niewynurzalne instaluje się w miejscach bardziej niedostępnych dla różnego typu urządzeń ogrodowych – gdyż wystają ponad powierzchnię.

Z uwagi na ruch, jaki wykonują, wyróżnia się zraszacze statyczne, rotacyjne i wahadłowe. Wśród dostępnych opcji mamy również linie kroplujące i mikrozraszacze do precyzyjnego podlewania drobnym strumieniem samych roślin lub w razie potrzeby – jedynie ziemi pod nimi.

Nasza oferta

...

OGRODY

...

NAWODNIENIA

...

OŚWIETLANIA

...

BRUKARSTWO

...

Projektowanie