pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

DomWnętrza

Fuksja to idealny kwiat, który ozdobi nasz balkon

Fuksja to idealny kwiat, który ozdobi nasz balkon

Balkon jest miejscem, które można przepięknie przyozdobić kwiatami. Jest to szczególnie ważne w okresie wiosennym i letnim. Znakomicie na balkonie wyglądają różnokolorowe kwiaty, które swym wyglądem i zapachem przyciągają różne owady.

Jakie kwiaty na balkon wybrać?

Bardzo ważne jest też to, na którą stronę jest skierowany nasz balkon. Warto wiedzieć, że nie wszystkie kwiaty chcą rosnąć, gdy promieni słonecznych jest za dużo lub za mało w ciągu dnia. Dlatego warto postawić na takie kwiaty, które nie mają zbyt wielkich wymagań, a są przepiękne i pachnące. Niewątpliwie takim kwiatem są fuksje, które są także dostępne w różnych kolorach. Fuksja na balkon jest bardzo popularnym i modnym rozwiązaniem. Dodatkowo kwiat ten ma wiele różnych zastosowań. Fuksje ozdobią balkony od kwietnia aż do października. Dzięki temu będziemy mieć przepiękną i estetyczną aranżację balkonu przez przynajmniej siedem miesięcy. Fuksje są zatem wdzięcznymi kwiatami, które nie wymagają zbyt wielkiej pracy. Jeśli chcemy, by te kwiaty pięknie rosły i kwitły, to wystarczy je systematycznie podlewać. Warto także pamiętać, by fuksje były osłonięte od wiatru.

Gdzie można kupić fuksje na balkon?

Fuksje są bardzo popularnymi kwiatami, dlatego można je dostać w każdym sklepie ogrodniczym zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Dzięki temu, że jest tak wiele odmian fuksji, to każdy miłośnik tych kwiatów znajdzie idealny kolor dopasowany do swoich potrzeb. Fuksja może być uprawiana jako roślina jednoroczna lub wieloletnia. Wszystko zależy od tego, jak jest przechowywana. Gdy chcemy zrobić z niej roślinę wieloletnią, to przechowywać należy wtedy kwiat w miejscu nieogrzewanym i słabo oświetlonym.

Czy fuksje mogą przezimować?

Dla ogrodników i miłośników fuksji bardzo ważne jest to, by zachować jej piękno jak najdłużej. Gdy zależy nam na tym, by kwiat mógł nawet przezimować, to niestety trzeba go przenieść z balkonu do pomieszczenia. Fuksje nie są odporne na mrozy oraz na silne wiatry. Dlatego dobrze jest, by z końcem października przenieść je w bezpieczne i dobrze ochronione miejsce, gdzie mogła przezimować. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż wówczas na wiosnę, będzie można fuksje przenieść z powrotem na balkon.

Fuksje są zatem bardzo dobrym pomysłem także na prezent urodzinowy czy na parapetówkę. Dzięki temu, że nie są to kwiaty bardzo wymagające, to każdy będzie mógł sobie z nim bez problemu poradzić. W dodatku ich kolory i kształty nadają się idealnie do zrobienia bukietu urodzinowego.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.