pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Porady

Halvetic i jego działanie

Halvetic i jego działanie

Jak pozbyć się chwastów? To pytanie, które stawiają sobie wszyscy właściciele sadów owocowych, pól i wielu innych miejsc, gdzie hoduje się różnego rodzaju rośliny. Odpowiedzi może być wiele. Jednak jedną z najczęściej rzucanych odpowiedzi może stać się Halvetic. Jeden z najnowszych preparatów, który od pewnego czasu oferowany jest przez polskiego producenta.

Skuteczność niszczenia chwastów

Do wyboru są różnego rodzaju preparaty, które są w stanie zlikwidować chwasty. To dlaczego należy postawić akurat na Halvetic? Ponieważ pozwala on na zmniejszenie użycia glifosatu o połowę. Co jest jednak najważniejsze – skuteczność pozostaje taka sama (a może nawet jest jeszcze lepsza). Wiele osób potwierdza skuteczność tego preparatu, który należy rozpuścić w wodzie. Ważne jest to, aby zachować odpowiednie proporcje oraz maksymalną dawkę.

Działanie Halvetic

Jest to preparat, który powstał dzięki technologii BGT „Beter Glyphosate Technology”. Do produkcji Halvetic zostały użyte adiuwanty i wspomniane wyżej glifosady (plus dodatki). Taki skład jest w stanie sprawić, że większa ilość substancji zatrzymuje się na powierzchni. Co za tym dalej idzie, do wnętrza chwastów dostaje się ich większa ilość. Niepożądane rośliny zostają bardzo szybko zlikwidowane. Nawet jeżeli mowa jest o chwastach, które mają po kilka lat – wszystkich można się pozbyć z całego terenu. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby zachować odpowiednie środki ostrożności. Halvetic jest skuteczny, ale nie można tego preparatu stosować w każdym ze wskazanych miejsc, np. na ogrodach, które znajdują się przy przedszkolach, żłobkach i szkołach.

Czy warto stosować Halvetic?

Oczywiście, że tak. Warto bowiem wspomnieć o zaletach zastosowaniach tego preparatu. Na tej liście (oprócz zmniejszenia użycia glifosadu) można znaleźć m.in.:

  • dbałość o środowisko naturalne,

  • brak konieczności stosowania dodatkowych preparatów, jakie miałyby wspomagać działanie Halvetic,

  • łatwa aplikacja, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z jego zastosowaniem,

  • skuteczność preparatu jest zawsze gwarantowana, niezależnie od tego, z jaką ziemią ma się do czynienia, czy też z warunkami pogodowymi.

Czy glifosad jest bezpieczny?

Wiele osób na pewno będzie zadawało takie pytanie. W szczególności, jeżeli mowa jest o likwidacji chwastów. Glifosad to bezpieczna substancja, która aktywnie zwalcza chwasty. Została dokładnie przebadana i dopuszczona do użytku w aż ponad 160 krajach. Dowodem na to jest fakt, że nawet Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności w pozytywny sposób wypowiedział się o jej użytkowaniu.

Ważne jest to, aby preparat stosować nalistnie. Najlepiej w formie wodnego preparatu, którym można spryskać określony teren. Każdy hodowca musi pamiętać o tym, aby po spryskaniu wybranego miejsca tym środkiem, odczekać odpowiednią ilość czasu, zanim zostaną posadzone nowe nasadzenia. Mówi się o minimum dwóch dniach. Jeżeli tylko istnieje taka możliwość, lepiej zachować okres oczekiwania w postaci pięciu dni. Wtedy będzie można sadzić bezpiecznie kolejne rośliny.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij