pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Ogród

Jaką szklarnię przydomową warto wybrać?

Jaką szklarnię przydomową warto wybrać?

Szklarnie przydomowe to morze korzyści. Pozwalają na samodzielne uprawy owoców, warzyw i ziół, umożliwiają zapełnienie domowej spiżarni świeżymi, zdrowymi i ekologicznymi produktami. Nie tylko powiększają, ale i upiększają dom lub mieszkanie. Mnogość modeli szklarni na rynku sprawia, że wiele osób zadaje sobie pytanie, jaką szklarnię przydomową wybrać. Oto parametry, na jakie należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Rozmiar ma znaczenie – jaki wymiar szklarni wybrać?

Pierwszym z listy ważnych parametrów szklarni przydomowych jest rozmiar pawilonu. Obowiązkowo musi on być dopasowany do metrażu miejsca, gdzie ma stanąć szklarnia. Warto tu jednak zauważyć, że wbrew powszechnym opiniom może ona zostać zamontowana nie tylko w ogrodzie. Szklarnie z Runowa proponują kompaktowe modele idealne na taras czy niewielki balkon. Małe miejskie szklarnie, takie jak Miccolo lub Piccolo, to dobre rozwiązanie do miasta, a także do niewielkiego ogródka. Najmniejsze modele – Miccolo – montuje się przy samej ścianie budynku, dzięki czemu nie zajmują dużo przestrzeni. Zapewniają natomiast miejsce na podstawowe uprawy. Można je także zaaranżować jako ogród zimowy. Większe – wolnostojące Piccolo – nadają się na biuro, centrum zabaw dzieci, jadalnię czy przedłużenie salonu.

Rozmiary przydomowych szklarni muszą być nie tylko dopasowane do metrażu ogrodu czy balkonu, ale także do naszych indywidualnych potrzeb. O większym modelu warto pomyśleć, jeśli w pawilonie chcemy urządzić miejsce relaksu, odpoczynku, zabaw i przyjmowania gości. Jako przydomowy ogródek sprawdzą się nawet najmniejsze modele.