Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś
Budownictwo kask do pracy

Jaki kask do pracy na wysokości?

Data publikacji 13 kwietnia 2023

Zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, zwłaszcza podczas prac realizowanych na wysokości, wymaga nie tylko odpowiedniego przeszkolenia pracowników, ale także wyposażenia ich w certyfikowany sprzęt ochrony indywidualnej. Przykładem takiego sprzętu są kaski ochronne Irudek Oreka, przystosowane do prac w środowisku przemysłowym i na wysokości, spełniające zasady recertyfikowanej normy EN 397. To wyposażenie, które posiada pożądane cechy profesjonalnego sprzętu ochronnego.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podstawową cechą wszystkich kasków ochronnych jest zabezpieczenie powierzchni głowy przed urazami natury mechanicznej. W przypadku kasków ochronnych przystosowanych do pracy na wysokości powinny one spełniać określoną prawem normę bezpieczeństwa. Profesjonalne kaski, takie jak produkty marki Irudek z serii Oreka, są zgodne ze zmodyfikowaną normą EN 397, a zatem bez przeszkód mogą być stosowane zarówno podczas prac wysokościowych, również na linach, z wykorzystaniem profesjonalnych uprzęży, jak i do prac w środowisku przemysłowym. Kaski tego typu składają się z dwóch warstw materiału. Zewnętrzna powłoka wykonana jest z twardego, ale lekkiego tworzywa ABS. Wewnętrzna część to miękkie obicie i specjalna uprząż z przeciwpotną wyściółką, która zapewnia dobre trzymanie kasku na głowie i maksymalny komfort jego użytkowania przez wiele godzin.

Funkcjonalność kasku ochronnego

Współcześni producenci wyposażenia przeznaczonego do pracy na wysokości, na przykład firma Irudek (https://efektbhp.pl/firm-pol-1308137276-IRUDEK.html), dbają nie tylko o to, by spełniało ono określone prawem normy jakości wykonania, ale także o to, by było sprzętem wygodnym w użytkowaniu oraz możliwie funkcjonalnym. Stąd w najnowszych kaskach Irudek serii Oreka wdrożone zostały rozwiązania ułatwiające montaż dodatkowej osłony do ochrony oczu, słuchawek wygłuszających i wielu lampek. Kilka wbudowanych uchwytów na lampki pozwala zamocować oświetlenie na kasku dokładnie w taki sposób, jaki odpowiada potrzebom pracownika i specyfice wykonywanej przez niego pracy na wysokości. Wbudowane w konstrukcję kasku mocowania na osłonę na oczy i na słuchawki wygłuszające minimalizują z kolei ryzyko zgubienia tego typu elementów podczas pracy i tym samym zwiększają komfort ich użytkowania.

Profesjonalny kask ochronny do pracy na wysokości powinien być wyposażony w elementy przytrzymujące i regulujące. Dlatego większość tego typu konstrukcji wyposażone jest w pasek podbródkowy i wewnętrzną uprząż. W przypadku profesjonalnego sprzętu marki Irudek zastosowano także grzechotkę z regulacją do optymalnego dopasowania kasku do potrzeb użytkującej go osoby.

wykrywanie wycieków wody małopolsce

Redakcja pol-garden.com.pl

Witamy na Pol-Garden.com.pl – blogu stworzonym z pasji do domu i ogrodu. Nasza redakcja to zespół miłośników pięknych wnętrz i funkcjonalnych przestrzeni. Z zaangażowaniem dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, by inspirować i wspierać naszych czytelników w tworzeniu pięknych wnętrz i ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?