pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Jakie żaluzje są najlepsze do biura?

Jakie żaluzje są najlepsze do biura?

Biura to specyficzny typ wnętrz, który bywa trudny do zagospodarowania. Jest to miejsce, gdzie spędza się wiele godzin w ciągu dnia, zatem powinno sprzyjać koncentracji, jednocześnie być przytulne. By zapewnić komfort pracy, należy przede wszystkim chronić się przed zbyt intensywnym światłem słonecznym, które wpada przez okna. Promienie słońca odbijające się na blacie biurka lub w monitorze, zwłaszcza latem, potrafią utrudnić pracę. Jednym ze skuteczniejszych środków ochrony przed intensywnym słońcem jest żaluzja do biura.

Żaluzje do biura: dlaczego warto na nie postawić?

Wysokiej jakości żaluzje do biura to świetny sposób na zmniejszenie ilości światła wpadającego do pomieszczeń. Jest to również dobry sposób na uniknięcie zaciekawionych spojrzeń przechodniów w trakcie pracy. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać rolety, czy żaluzje do biura, zwróć uwagę, że żaluzje mają tę przewagę nad klasycznymi roletami, że nie tylko zaciemniają pomieszczenie, ale umożliwiają również regulowanie ilości światła naturalnego i ulicznego wpadającego do środka. Zależnie od potrzeb możesz wpuszczać światło lub je całkowicie izolować, jednocześnie zapewniając optymalne warunki pracy. Odpowiednio ustawiona żaluzja do biura chroni przed nadmiarem światła, pozostawiając jednocześnie niewielkie przestrzenie między piórami, dzięki czemu widok za oknem nadal pozostaje w zasięgu wzroku. Żaluzje wysokiej jakości wyglądają nowocześnie i stylowo, stanowiąc tym samym estetyczną ozdobę miejsca pracy. Świetnie wyglądają w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych biur oraz tych urządzonych tradycyjnie. Jeśli zależy Ci na zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia na Twoich klientach, możesz wybrać drewniane żaluzje do biura, które wyeksponują Twoją świadomość ekologiczną. Tego typu produkty nie kojarzą się z typowym wyposażeniem biur, a raczej z przytulnym domowym wnętrzem. Wysokiej jakości elementy drewniane używane do produkcji żaluzji mają odpowiednie certyfikaty i atesty, np. certyfikat FSC®.

Żaluzje w biurze

Aranżacja biura ma duży wpływ na atmosferę pracy. Żaluzje do biura sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pracodawcy zależy na stworzeniu wygodnego miejsca dla pracowników. Gdzie kupić żaluzje do biura? Żaluzje kupione online wyglądają i elegancko, a efekt, który gwarantują, jest doskonały. Dobrze sprawdzą się jako osłony okien wewnętrznych, ponieważ zapewnią prywatność, np. w trakcie spotkania biznesowego, szkoleń online czy telekonferencji. Kupując żaluzje do biura u zaufanego producenta, masz pewność, że są trwałe. Wysokiej jakości żaluzje są projektowane w taki sposób, by bezawaryjnie służyły przez długie lata – nawet podczas intensywnej eksploatacji. Odpowiednio zamontowana żaluzja do biura jest prosta w obsłudze, dzięki czemu każdy może swobodnie z niej korzystać. Pamiętaj, że możesz również zamontować żaluzje w home office! Jeśli masz kłopot z odpowiednim wymierzeniem okien lub wyborem konkretnego rodzaju żaluzji, często wystarczy zadzwonić lub napisać do firmy zajmującej się montażem, by szybko się z Tobą skontaktowała i zaproponowała najlepszy model.

Rodzaje żaluzji z drewna

Na rynku są dostępne dwa podstawowe rodzaje żaluzji z drewna w różnych kolorach: żaluzje pionowe i żaluzje poziome. Żaluzje drewniane pionowe sprawdzają się w biurach i mieszkaniach, gwarantując komfort użytkowania oraz ciekawy wygląd. Są zamocowane na szynie przypominającej karnisz. W takiej szynie znajdują się prowadnice, do których montuje się lamele żaluzji. Poszczególne pióra mogą obracać się o 180 stopni, dzięki czemu zyskujesz dużą kontrolę nad ilością wpadającego światła słonecznego. Zaletą żaluzji pionowych jest to, że można zsunąć je w dowolnie wybraną stronę oraz fakt, że mogą służyć do wydzielenia stref jako drzwi lub ścianki działowe. Drugi typ żaluzji to żaluzje drewniane poziome montowane na suficie, ścianie lub ramie okna. Wśród najchętniej wybieranych są żaluzje 25 mm oraz żaluzje 50 mm, które są cięższe i nie powinny być mocowane bezpośrednio na ramie okna. Jeśli zależy Ci na tym, aby żaluzje były łatwiejsze w montażu, zdecyduj się na szerokość 25 mm.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij