pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Niezawodne okapy kuchenne do nowoczesnych wnętrz – okap w blacie

Niezawodne okapy kuchenne do nowoczesnych wnętrz – okap w blacie

Zaaranżowanie funkcjonalnej kuchni w domu czy mieszkaniu jest nie lada wyzwaniem. Wnętrza kuchenne zwykle składają się z kilku stref, a między nimi powinno być płynne przejście, np. z sekcji roboczej do jadalnianej. Wówczas pomieszczenie dobrze spełnia swoją funkcję, a jednocześnie prezentuje się nienagannie, jeśli tylko starannie skompletujemy wszystkie elementy wyposażenia. Składają się na nie korpusy szafek kuchennych, blaty, zlewozmywak z baterią, zmywarka, kuchenka, piekarnik, okap, a niekiedy również wyspa lub półwysep kuchenny. Ważne miejsce wśród urządzeń kuchennych zajmuje okap odpowiadający za pochłanianie zapachów i pary wodnej podczas smażenia i gotowania. Osoby kompletujące wyposażenie do kuchni z pewnością zainteresują się nowoczesnymi rozwiązaniami o doskonałych parametrach i niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Funkcjonalny okap do każdej kuchni

Różnorodność okapów daje duże możliwości aranżacyjne. Obecnie dostępne na rynku rozwiązania bazują na zróżnicowanej konstrukcji, by istniała możliwość zamontowania pochłaniacza kuchennych zapachów jak najbliżej miejsca, w którym się one tworzą – blisko płyty indukcyjnej czy kuchenki gazowej. Producenci oferują m.in. modele ścienne, okapy kominowe lub wyspowe, w tym przyścienne i wiszące, oraz idealny do małej kuchni okap do zamontowania w blacie. Co ciekawe, oprócz okapów można dodatkowo zamówić urządzenia z filtrami węglowymi neutralizujące nieprzyjemne zapachy i usuwające cząsteczki tłuszczu z powietrza. To rozwiązanie godne uwagi w aneksach kuchennych, połączonych z salonem. Minimalistyczne formy okapów kuchennych, utrzymane w stonowanej kolorystyce doskonale wpisują się w nowoczesną aranżację mieszkania. W ten sposób każdy znajdzie dla siebie wymarzony model np. okap wiszący!

Okap w blacie do niewielkiej kuchni i aneksu

Innowacyjne okapy ukryte w blacie powstały w odpowiedzi na potrzebę znalezienia sposobu na neutralizację zapachów powstających podczas przyrządzania posiłków w małej kuchni. Takie urządzenie znacząco różni się od standardowego okapu montowanego nad kuchenką. Jak sama nazwa wskazuje, jest ono umiejscowione pod powierzchnią blatu, w szafce kuchennej. Okap w blacie ma wysuwaną konstrukcję, która na czas użytkowania przyjmuje wysokość około 30–40 cm. Po schowaniu w blacie widać jedynie jego górna część liczącą kilkanaście milimetrów. Okap kuchenny wysuwany z blatu zyskuje coraz większą popularność dzięki swoim niewątpliwym zaletom użytkowym. Po pierwsze, jest dyskretny i niemal całkowicie niewidocznie wkomponowany w zabudowę meblową w kuchni lub aneksie. Po drugie, okap zajmuje minimum miejsca, przez co jest polecany szczególnie na ograniczonej powierzchni. Mimo kompaktowych rozmiarów okap kuchenny wysuwany z blatu jest jednak niezwykle wydajny. Modele wyposażone w filtr aluminiowy pracują cicho, efektywnie i nie zużywają dużo prądu. Pobór energii zależy od konkretnego modelu, warto więc wybrać ten energooszczędny, a jednocześnie wystarczająco wydajny w stosunku do wielkości pomieszczenia.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij