pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Porady

Ochrona przed korozją: jak dbać o błotniki, aby uniknąć rdzy

Ochrona przed korozją: jak dbać o błotniki, aby uniknąć rdzy

Korozja, potocznie określana często jako ruda, to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych awarii w samochodzie. Obok wypadku lub poważnej awarii silnika, to właśnie korozja jest najczęstszym powodem podjęcia decyzji o zezłomowaniu samochodu. 

 Korozja błotników

Oczywiście da się naprawiać czy nawet wymieniać skorodowane elementy na nowe, ale kiedy sytuacja wyjdzie spod kontroli, to często niewiele już można zrobić lub koszt naprawy jest wyższy niż wartość samochodu i najzwyczajniej nie opłaca się go naprawiać. Dlatego lepiej jest zapobiegać niż leczyć i to właśnie na tym skupimy się w tym artykule, a zrobimy to na przykładzie jednego z najbardziej narażonych na korozję elementów, czyli błotników. 

Chcemy w tym miejscu jednak zaznaczyć, że jeśli jesteś w sytuacji, w które jakiś element w twoim samochodzie uległ poważnej korozji, to nie oznacza to jeszcze, że dla Twojego samochodu nie ma nadziei. Zanim podejmiesz decyzję o zezłomowaniu samochodu, sprawdź nasz zaprzyjaźniony sklep z częściami samochodowymi signeda.pl, bo bardzo możliwe, że jeśli znajdziesz odpowiedni sklep, to kupno nowej części i naprawa będą kosztowały mniej, niż ci się teraz wydaje.

Zabezpieczanie błotników przed korozją

Błotniki w samochodzie osobowym pełnią funkcję pewnego rodzaju bariery pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem samochodu. Chronią je przed destrukcyjnym działaniem błota, soli, wody, pyłu i innych zanieczyszczeń, które za pośrednictwem kół przenoszą się z jezdni na samochód. 

Aby jednak błotniki mogły chronić resztę samochodu same muszą być w dobrym stanie. Najlepszym sposobem na zadbanie o to jest zastosowanie specjalnych preparatów, które na powierzchni błotnika tworzą dodatkową barierę ochronną, która zabezpiecza sam błotnik i pozwala mu spełniać swoje zadanie tak długo, jak to tylko możliwe.

Zanim jednak przejdziesz do nakładania warstw zabezpieczających nie zapomnij o dokładnym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni, którą chcesz zabezpieczyć, a następnie pamiętaj o jej systematycznym kontrolowaniu i czyszczeniu. W ten sposób Twój samochód będzie mógł trwać w dobrej kondycji przez długie lata bez korozji.

Materiał zewnętrzny

 

Udostępnij