pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

OgródWnętrza

Ogród w szkle, czyli niebanalna dekoracja

Ogród w szkle, czyli niebanalna dekoracja

Od kilku lat szalenie popularną dekoracją kwiatową jest tak zwany las w szkle lub ogród w szkle. To sposób na to, aby rośliny zielone wyeksponować w domu lub w biurze w sposób niesztampowy. Ogród w szkle można zrobić samodzielnie, można też kupić gotową kompozycję na przykład w dobrych kwiaciarniach. Poniżej więcej na temat tego, w jakich miejscach sprawdzi się taka ozdoba.

Ogród w szkle do domu

Rośliny zielone pięknie prezentują się w domu. Niestety nie każdy może je mieć, na przykład ze względu na to, że wraz z nim mieszkają też zwierzęta, które interesują się kwiatami. Wtedy dobrym wyborem będzie ogród w szkle. Rośliny sadzi się w dużych słojach lub wazonach szklanych, dzięki czemu są one dosłownie chronione z każdej strony. Najczęściej słój lub wazon mają przykrywkę, która wykonana jest z korka. Dzięki temu roślinki są bezpieczne, nie zagrażają im żadne zwierzęta. W słoju tworzy się zaś odpowiedni mikroklimat, dzięki któremu rosnąć mogą nawet rośliny bardzo wymagające, które potrzebują wyższej temperatury oraz sporej wilgotności.

Gdzie kupić kwiaty w słoikach?

Las lub ogród w szkle można kupić w wielu różnych miejscach. Są specjalistyczne sklepy, które sprzedają takie dekoracje, wiele pięknych egzemplarzy można znaleźć również w zwykłych kwiaciarniach. Wreszcie markety budowlane, w których znajduje się dział z roślinami zielonymi, również są dobrym miejscem, w którym można szukać takich dekoracji. Jeżeli wybiera się dla siebie tą piękną ozdobę, warto od razu zwrócić uwagę na kondycję roślin. Nie powinny być one uschnięte lub mieć gnijących liści. Może to oznaczać, że nie były prawidłowo pielęgnowane. Ze względu na to, że taka dekoracja kosztuje dosyć dużo, warto wybierać najpiękniejsze egzemplarze.

Jak samemu zrobić ogród w szkle?

Warto pamiętać również o tym, że taką dekorację można zrobić samodzielnie. To świetna zabawa i sposób na to, aby wykonać coś kreatywnego. A poza tym sposób na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy. Samodzielnie wykonane lasy lub ogrody w szkle są po prostu tańsze. Co jest potrzebne do ich zrobienia? Duże szklane naczynie ze szkła przezroczystego, ziemia, kamyczki, torf, kora, a także roślinki, które posadzimy w środku. To mogą być różnego rodzaju miniaturki lub małe sadzonki roślin doniczkowych, takich jak paprotki, korony, begonie, bluszcze. Generalnie rośliny, które do życia potrzebują sporo wilgoci. Wystarczy posadzić je razem, a następnie obserwować, jak wzrastają, kwitną, ciesząc tym oko. Pielęgnacja ogrodów w szkle nie wymaga zbyt dużo uwagi, wystarczy podlewać rośliny raz na dwa lub trzy tygodnie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.