pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Ściany przesuwne – nowe możliwości aranżacyjne

Ściany przesuwne – nowe możliwości aranżacyjne

Aranżacja przestrzeni biurowej wcale nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie jeśli do wykorzystania mamy dość małą przestrzeń. Mając do wyboru ograniczone możliwości aranżacyjne, należy zastanowić się nad skorzystaniem z technologicznych rozwiązań, które oferowane są przez współczesny rynek. Je są w stanie zapewnić modułowe ściany mobilne, które dedykowane są do wykorzystania w różnych biurach. Dlaczego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu?

Mobilne ściany dopasowane do przestrzeni biurowej

Oferta na tego typu elementy jest bardzo szeroka. Istnieje możliwość zamówienia ścian, które będą w stanie dopasować się do przestrzeni biurowej – niezależnie od powierzchni. Ofertę taką oferuje firma Optimal Poland, której ofertę ścian presuwnych można sprawdzić na stronie https://optimalpoland.pl/. Z ich pomocą będzie można stworzyć więcej prywatnej przestrzeni. Nikt nie będzie miał problemu z tym, aby wykreować idealne miejsce do pracy, które będzie wpływać także na komfort wszystkich osób zatrudnionych w danym miejscu.

Ściany przesuwne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają dogodne rozwiązania, aby móc optycznie powiększyć przestrzeń. Jeżeli będzie taka potrzeba, zawsze będzie można wydzielić mniejsze sektory przeznaczone do pracy, a może nawet do odpoczynku po długich godzinach siedzenia za biurkiem. Do dyspozycji są ściany przesuwne, które wykonane są z różnych materiałów. Dużą popularnością cieszą się te ściany, które są wykonane ze szkła i aluminium. Idealnie dopasowują się do do biur urządzonych w stylu nowoczesnym.

Rodzaje ścian przesuwnych

Do dyspozycji są ściany, które można podzielić ze względu na rozmiar i materiał wykonania. Stosuje się także inny podział tych elementów. Znajomość takich grup pomoże w wyborze najlepszego elementu do własnego biura. Do dyspozycji są:

  • ściany stałe – można je podzielić na akustyczne i przeciwpożarowe. Dobrze, jeżeli posiadają one certyfikat ETA (Europejska Ocena Techniczna). W ten sposób można mieć pewność, że korzysta się ze stabilnej i bezpiecznej konstrukcji. W tym przypadku istnieje możliwość wykonania ścian bardzo wąskich, które będą posiadały jedno przeszklenie.

  • ściany akustyczne – są tak skonstruowane, że dzięki nim możliwe będzie wydzielenie kreatywnych przestrzeni o dowolnym formacie. Tego rodzaju ściany wyróżniają się doskonałą akustyką. Dzięki temu prowadzenie rozmów w sąsiadujących obok siebie pomieszczeniach, nie będzie stanowiło żadnego problemu, ponieważ nikt nie będzie sobie przeszkadzał. Do dyspozycji są ściany akustyczne, które nie posiadają ochrony ogniowej oraz o wzmocnionej konstrukcji.

  • ściany przeciwpożarowe – może ich cena jest nieco wyższa, ale dzięki temu ma się pewność, że uda się zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jest to dobra opcja szczególnie w miejscach, gdzie ryzyko zaprószenia ognia jest wysokie.

Znając poszczególne rodzaje ścian, łatwiej będzie podjąć decyzję odnośnie zastosowania poszczególnych ścian przesuwnych w przestrzeni biurowej i nie tylko.

Wygodne w użytkowaniu ściany przesuwne

Ściany przesuwne coraz częściej goszczą w przestrzeniach biurowych, ponieważ zapewniają maksimum funkcjonalności oraz wygody. Przesuwają się wzdłuż prowadnic, więc ich złożenie/rozłożenie nie będzie stanowić żadnego problemu. To dzięki nim będzie można pozwolić sobie na swobodne kreowanie przestrzeni. Od tego czasu małe biura nie będą stanowić takiego problemu, jeżeli będzie korzystać się z modułowych ścian przesuwnych. Estetyczne, pozwalają na zachowanie subtelnego designu wpływającego na wizerunek marki.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij