pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

OgródPorady

Narzędzia ogrodnicze dla osób początkujących i zaawansowanych

Narzędzia ogrodnicze dla osób początkujących i zaawansowanych

Każdy posiadacz własnego ogrodu doskonale wie, że bez odpowiednich narzędzi nie sprawi, że będzie on wyglądał na zadbany. Warto zatem dowiedzieć się jakie narzędzia są potrzebne dla osób początkujących oraz zaawansowanych.

Narzędzie ogrodnicze, które każdy powinien posiadać

Opisane poniżej narzędzia ogrodnicze należą do podstawowych, które każdy ogrodnik powinien mieć w swoim schowku.
1. Kosiarka – najbardziej odpowiednia będzie taka, która ma największą dostępną szerokość koszenia i posiada napęd spalinowy.
2. Podkaszarka – potrzebna wszędzie tam, gdzie zwykła kosiarka nie da rady skosić trawy jak, np. przy ogrodzeniu czy drzewach.
3. Grabie – najlepiej jest ich mieć kilka rodzajów od metalowych do plastikowych. Dzięki temu będziemy mogli zgrabić nie tylko liście ale i również ziemię czy trawę.
4. Drabina – doskonale się przydaje podczas wszelkich prac wykonywanych w ogrodzie, dlatego warto kupić jak najlepszą.
5. Szpadel – jest kolejnym podstawowym narzędziem, które służy do przekopywania czy wykopywania ziemi.
6. Taczka – z jej pomocą oczyścimy ogród z wszelkich odpadów np. gruzu, skoszonej trawy czy zgrabionych liści.
7. Sekator i nożyce – osoby początkujące powinny nauczyć się pracy z tymi narzędziami w formie ręcznej. Bardziej doświadczone osoby mogą pokusić się o zakup wersji spalinowej.
8. Rękawiczki – doskonale ochronią nasze dłonie podczas prac ogrodowych, do których zaliczyć możemy np. wyrywanie chwastów.

Narzędzia ogrodnicze dla profesjonalistów

1. Kosa – jest narzędziem podobnym do podkaszarki, jednak służy do profesjonalnego koszenia trawników.
2. Mechaniczne nożyce – niezbedne podczas formowania kształtów żywopłotów czy krzewów. Tylko dzięki nim uzyskamy idealne kształty.
3. Mechaniczne nożyce na wysięgniku – działają tak samo jak zwykłe, jednak podczas pracy z nimi nie ma konieczności stawania na drabinie, gdyż posiadają specjalną przedłużkę.
4. Dmuchawa ręczna i plecakowa – obie są przystosowane do zmiatania liści, jednak wersja ręczna posiada mniejszą moc, dlatego jest idealna do ogrodów.
5. Pilarka zwykła i na wysięgniku – obie służą do ścinania lub przycinania z tym, że pilarka na wysięgniku pozwala ścinać np. gałęzie na większych wysokościach.
6. Glebogryzarka – służy do wzruszania ziemi pod uprawę np. warzywnika.
7. Niwelator – jest urządzeniem, dzięki któremu można wyprofilować teren.

Jak możemy zauważyć, narzędzi ogrodniczych jest bardzo wiele i nie wszystkie z nich zostały wymienione. Współczesna technologia pozwala na wykonanie praktycznie każdego zadania w ogrodzie przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Udostępnij