pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

PoradyWnętrza

Aranżacja małego salonu – o czym warto pamiętać?

Aranżacja małego salonu – o czym warto pamiętać?

Urządzając modne salony wiele osób stara się zadbać o to, aby aranżacje były zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Zadanie to może okazać się trudniejsze w przypadku pokojów o małej powierzchni. Każdy salon powinien zapewniać domownikom możliwość wygodnego wypoczęcia. Praktyczne zagospodarowanie przestrzeni jest tu więc bardzo istotne. O czym nie powinno się zapominać aranżując małe salony?

Aranżacja salonu – na co zwrócić uwagę?

Podczas urządzania pokoju dziennego należy pamiętać o dostosowaniu przestrzeni do indywidualnego zapotrzebowania domowników. Ważne jest to, aby pozostawić dostęp do każdej części pomieszczenia. Kluczowym aspektem jest tu więc dobór właściwego zestawu mebli. W małych pokojach warto stawiać na akcesoria zapewniające wiele schowków i wygodnych możliwości przechowywania przedmiotów. Nawet jeśli mały salon nie będzie pełnił funkcji sypialnianej, szuflada w kanapie może przydać się do przechowywania zapasowych kompletów pościeli i koców.

Korzystnym rozwiązaniem w salonie o niewielkiej powierzchni mogą okazać się lżejsze meble, które łatwo będzie przestawiać. Dobrym pomysłem może okazać się też wykorzystanie drzwi przesuwnych lub pozostawienie otwartego przejścia do innych pomieszczeń. Umieszczenie szafek we wnękach oraz zakup zestawu niewielkich, ustawianych na sobie puf również mogą okazać się praktycznymi pomysłami. Jak sprawić, aby mały salon nie wydawał się przytłaczający?

Jak urządzić niewielki salon?

W przypadku pokojów o małym metrażu bardzo ważne jest zadbanie o otwartą przestrzeń. W takich salonach zaleca się ustawiać ażurowe meble o subtelnej konstrukcji. Warto zdecydować się na niezabudowane szafki i lekkie stoliki. Korzystnym rozwiązaniem mogą okazać się też regały z ażurowymi bokami. Inna chętnie wybierana opcja to zamocowane na ścianach samodzielne półki. Aranżacja małego salonu przede wszystkim nie powinna sprawiać, aby przebywające w nim osoby czuły się przytłoczone. Ze względu na to zaleca się wybieranie jasnych kolorów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Wśród modnych aktualnie barw pojawiają się biel, odcienie beżu, brązu i delikatne zielenie. Ściany i wyposażenie w jasnym kolorze uchronią przed optycznym zmniejszeniem pokoju. Warto umieścić tu też elementy o połyskującej powierzchni, która będzie odbijać światło. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w wielu małych pomieszczeniach są fototapety wywołujące wrażenie głębi. Aranżacja zaplanowana w przemyślany sposób pozwoli stworzyć przyjemną atmosferę nawet w pokoju o niewielkim metrażu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.