pol-garden.com.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Wnętrza

Styl rustykalny – na co zwracać uwagę meblując dom?

Styl rustykalny – na co zwracać uwagę meblując dom?

Moda na styl rustykalny trwa niezmiennie od wielu lat. Jednak nie wszyscy wiedzą, co to za styl i z jakie elementy są dla niego charakterystyczne. Nieodłącznym elementem stylu rustykalnego jest drewno — naturalny i wygodny materiał, który jest używany od stuleci.
Rustykalny styl jest charakterystyczny dla wiejskich domów, ale jest też z powodzeniem stosowany w mieście.

Styl rustykalny w nowym wydaniu

Styl rustykalny, pierwotnie charakteryzujący się bardzo naturalnymi materiałami (włókno, drewno, kamień), został obecnie zaadaptowany i unowocześniony. Projektanci coraz częściej przejmują niektóre cechy innych stylów, ale w sposób, który nie zmienia typowego charakteru stylu rustykalnego.

Poza cechami stylistycznymi, które go charakteryzują, styl rustykalny został dostosowany do aktualnych trendów, dzięki czemu w żadnym wypadku nie jest przestarzały. W rzeczywistości jest to bardzo modny styl, nawet jeśli został uzupełniony o nowe cechy stylistyczne.

Naturalne materiały i przytulne wnętrza

Styl rustykalny jest zgodny z naturą i zapewnia przytulny klimat wnętrz. Pokój, łazienka czy salon w stylu rustykalnym są zachwycające. Bogactwo naturalnych materiałów w połączeniu z nowoczesnym stylem i klasycznym szykiem to właściwy wybór dla każdego, kto kocha naturę.

Jednym z głównych elementów stylu są masywne i rustykalne drewniane meble. Można je kupić w sklepach specjalistycznych lub wykonać na zamówienie. Bardzo modne są meble wykonane z surowej sosny lub dębu.

W stylu rustykalnym nie ma miejsca na wysoki połysk

Masywny, długi stół może być ozdobą każdego domu. Świetnie nadaje na wspólne ucztowanie. Nie ma znaczenia, czy drewniane meble mają zadrapania, rysy lub inne ślady użytkowania. Rustykalne meble nie powinny wyglądać na nowe. Kolejnym elementem stylu w rustykalnym meblach są belki we wszystkich ich odmianach. Niestrugane i nieobrobione belki mogą być stosowane jako elementy nośne w nowoczesnych pomieszczeniach. Nie muszą być ukryte, świetnie podkreślą charakter pomieszczenia.

Odpowiednie materiały i meble

Drewno powinno wyglądać naturalnie, zużyte. W końcu styl rustykalny idzie w parze z naturą. Najważniejsze są naturalne materiały — skóra, gałęzie, len, bawełna czy filc. W zasadzie wszystko, co można znaleźć w naturze. Popularne są wzory z motywami serca lub szarotki, podobnie jak klasyczny wzór w kratkę. Naturalne materiały obejmują również elementy zwierzęce — futra, trofea myśliwskie. Ponadto nie powinno zabraknąć kamieni. Połączenie kamienia i drewna zapewnia przyjemny kontrast. Szczególnie popularne są kamienie rustykalne, takie jak łupek, piaskowiec czy kamień polny.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.